Najlepsze rzeczy do zrobienia w Limeira Brazylia

Limeira jest jednym z najbardziej znanych miast w stanie Sao Paulo w Brazylii. Jest również znany jako miasto lasu. W tym mieście znajduje się kilka ciekawych miejsc. Miejsca te są wypełnione bogatą historią i tradycją. Jeśli szukasz co zobaczyć w Limeira, to możesz odwiedzić te miejsca.

Rzeczy do zobaczenia w Limeira

1. Ogród Botaniczny

Jest to największy i najstarszy ogród w Brazylii. Ogród Botaniczny został założony w 1887 roku i teraz jest pełen roślin i kwiatów. Możesz cieszyć się spacerem po tym pięknym ogrodzie. Ogród botaniczny ma dwie części, ogród tropikalny i śródziemnomorski. Ogród tropikalny jest wypełniony ponad 1500 rodzajami drzew. Niektóre z najbardziej popularnych gatunków drzew to drzewo gumowe i sosna. Ogród śródziemnomorski jest wypełniony różnymi rodzajami roślin.

2. Parque Nacional da Tijuca

Parque Nacional da Tijuca to park narodowy położony w mieście Limeira. Park jest rezerwatem przyrody, który jest domem dla ponad 700 gatunków ptaków i 300 gatunków zwierząt. Najpopularniejsze gatunki to małpy, jaguar i kajman. Można również odwiedzić muzeum motyli.

3. Museu de Historia Natural

Jest to jedno z najlepszych muzeów w stanie Sao Paulo. Muzeum to jest skansenem, ale jest też największym w całym kraju. Muzeum zajmuje powierzchnię około 10 000 metrów kwadratowych. Główną atrakcją muzeum jest kolekcja dinozaurów.

4. Jardim Zoológico

To zoo jest również jednym z najlepszych ogrodów zoologicznych w Brazylii. Zoo jest domem dla około 450 gatunków zwierząt, w tym małp, krokodyli, tygrysów i lwów. Zoo zapewnia również najlepsze szkolenie dla zwierząt.

5. Casa do Povo

Casa do Povo jest jednym z najlepszych domów w mieście. Dom został zaprojektowany przez jednego z najbardziej znanych brazylijskich architektów, Oscara Niemeyera. Budynek jest również znany jako “Dom Ludzi”.

Wnioski:

Limeira to piękne miasto w Brazylii. Jeśli planujesz odwiedzić Brazylię, to sugerowałbym, abyś odwiedził piękne miasto Limeira. Jest wiele rzeczy do zobaczenia i zrobienia w tym mieście.