Tagum co zobaczyć, atrakcje turystyczne

Tagum City jest jednym z najlepszych miejsc do odwiedzenia dla turystów. W rzeczywistości Tagum City słynie ze swojego naturalnego piękna, historycznego znaczenia i dziedzictwa kulturowego. Jest to główne miejsce turystyczne w regionie Davao i posiada wiele atrakcji turystycznych. Istnieje wiele rzeczy, które trzeba zobaczyć w Tagum City. Należą do nich muzea, kościoły, parki, plaże, pomniki i budynki historyczne. Oto 10 najlepszych atrakcji turystycznych, których nie powinieneś przegapić, gdy jesteś w Tagum City.

1. Tagum River Falls

Jest to pierwsza atrakcja, którą musisz odwiedzić, jeśli planujesz odwiedzić Tagum City. Tagum River Falls jest również znany jako Tagum Waterfalls i znajduje się w pobliżu Tagum City właściwego. Możesz cieszyć się wycieczką po wodospadzie wraz z innymi turystami. Wodospady nie są bardzo duże, ale jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w regionie.

2. Muzeum Tagum City

Drugą atrakcją turystyczną, którą powinieneś odwiedzić w Tagum City jest Tagum City Museum. Został założony w 2013 roku i jest to muzeum należące do rządu. Zawiera różne eksponaty historii Tagum, kultury, sztuki i nauki.

3. Katedra św. Pawła

Jest to kolejne ważne miejsce do odwiedzenia w Tagum City. Jest to kościół katolicki i jest również znany jako katedra Tagum City. Znajduje się na rogu ulic San Jose i Padre Burgos.

4. Tagum City Jail

Jest to kolejne ciekawe miejsce do odwiedzenia w Tagum City. Tagum City Jail jest również znany jako Old Jail. Jest to zabytkowy budynek, który został zbudowany pod koniec XIX wieku.

5. Fort San Fernando

Jest to jedno z najstarszych i najbardziej historycznych miejsc w Tagum City. Fort San Fernando to hiszpański fort, który został zbudowany w XVI wieku.

6. Kościół San Isidro

Jest to również jeden z najbardziej znaczących kościołów w Tagum City. Został on założony w 1765 roku.

7. Ogród Botaniczny Tagum

Jeśli chcesz cieszyć się piękną scenerią i chłodną bryzą w Tagum City, to powinieneś odwiedzić Tagum Botanical Garden.

8. Plaza Burgos

Plaza Burgos jest największym publicznym placem w Tagum City. Jest to bardzo ważne miejsce, ponieważ jest to historyczny i kulturalny punkt orientacyjny.

9. Park Lope Dagupan

Kolejnym ważnym miejscem do odwiedzenia w Tagum City jest Park Lope Dagupan. Ten park nosi imię wielkiego patrioty i żołnierza rewolucji filipińskiej.

10. Kościół św. Józefa

Ostatnią atrakcją turystyczną, którą musisz odwiedzić w Tagum City jest kościół św. Józefa.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobało Ci się 10 najlepszych atrakcji turystycznych w Tagum City. Jeśli odwiedziłeś któreś z tych miejsc, to z pewnością pokochasz to miasto.