10 miejsc, które musisz odwiedzić w swoim życiu

My, ludzie, mamy obsesję na punkcie podróżowania. Jako osoba, która uwielbia podróżować, polecam najlepsze miejsca, które możesz zobaczyć, doświadczyć i odwiedzić w ciągu swojego życia. Te 10 miejsc to moje topowe propozycje miejsc, które musisz zobaczyć, zanim umrzesz.
Chciałabym podzielić się z Wami tym, czego osobiście doświadczyłam podróżując po świecie. Tak więc, bez dalszego zastanawiania się, oto 10 miejsc, które musisz odwiedzić w swoim życiu!

1. Tadż Mahal

Tadż Mahal to najpiękniejszy pomnik miłości. To niesamowite dzieło sztuki zostało zbudowane ku pamięci królowej Mumtaz Mahal, która zmarła, rodząc ostatniego cesarza Mogołów, Shah Jahana. Ten pomnik miłości został zbudowany w latach 1632-1653. Pomnik wykonany jest z białego marmuru, pokrytego delikatnymi wzorami niebieskich, różowych i białych kwiatów, i odzwierciedla piękno architektury Indii. Tadż Mahal znajduje się w Agrze, w stanie Uttar Pradesh, i jest częścią światowego dziedzictwa UNESCO.

2. Wielka Rafa Koralowa

Wygląda to skomplikowanie, ale podczas tej podróży będziesz mógł podziwiać Wielką Rafę Koralową. Jest to cud natury, który absolutnie zapiera dech w piersiach. Jeśli chcesz pojechać do Australii, gorąco polecam Ci podróż do Queensland i Wielką Rafę Koralową. Rafa jest największą na świecie strukturą stworzoną przez żywe organizmy. Wielka Rafa Koralowa znajduje się w Morzu Koralowym i występuje w niej wiele rodzajów koralowców.

3. Christchurch

To trochę długa podróż, ale jeśli wybierasz się do Nowej Zelandii, to powinieneś odwiedzić miasto Christchurch. Trzęsienie ziemi w 2011 roku zniszczyło stare budynki w mieście i prawie wszyscy zginęli. Jednak mieszkańcy postanowili odbudować miasto i teraz wygląda ono niesamowicie. Park Ogrodów i spacer nad rzeką Avon to tylko dwa z miejsc, które musisz odwiedzić, będąc w mieście.

4. Angkor Wat

Angkor Wat jest religijnym symbolem Kambodży i zdecydowanie najważniejszym starożytnym zabytkiem w tym kraju. Świątynie pochodzą z okresu Imperium Khmerów i nadal robią ogromne wrażenie. Angkor Wat jest zbudowana z piaskowca, a płaskorzeźby przedstawiają mitologię hinduską. Płaskorzeźby są bardzo szczegółowe, a rzeźby naprawdę misterne.

5. Wodospad Niagara

To nie ulega wątpliwości! Jeśli wybierasz się do Kanady, musisz koniecznie zobaczyć wodospad Niagara. Wodospad zapiera dech w piersiach i świetnie nadaje się do fotografowania.

6. Wielkie Piramidy

Są to najbardziej tajemnicze i fascynujące zabytki. Piramidy są symbolem Egiptu, a Egipcjanie zdecydowanie wiedzą, jak budować. Jeśli chcesz zobaczyć Wielkie Piramidy, to powinieneś udać się do Doliny Królów. Grobowce są największą atrakcją turystyczną.

7. Mount Everest

Mount Everest to najwyższa góra na świecie, a z tego filmu dowiesz się dlaczego. Góra ta znajduje się w Himalajach. Miejscowi nazywają ją Sagarmatha (głowa matki), ponieważ jej kształt przypomina im głowę i ramiona.

8. Petra

Petra została zbudowana przez Nabatejczyków i była stolicą królestwa Nabatejczyków. Miasto jest obecnie zachowane i jest to absolutnie niezwykłe miejsce, które warto odwiedzić. Jest to również najstarsze zamieszkane miejsce na Bliskim Wschodzie.

9. Machu Picchu

Machu Picchu to główny ośrodek turystyczny w dolinie rzeki Urubamba w Peru. Miasto powstało w XV wieku z inicjatywy cywilizacji Inków. Wielu turystów odwiedza Machu Picchu każdego roku, więc przygotuj się na oczekiwanie w kolejce. Cytadela w Machu Picchu jest główną atrakcją turystyczną.

10. Góra Olimp

Olimp to najwyższa góra w Grecji. Według mitologii góra ta jest domem bogów, a Olimp odgrywa ważną rolę w mitologii greckiej. Istnieje kilka mitów związanych z tą górą, w tym jeden o Zeusie skaczącym z Olimpu.
Które z tych miejsc chciałbyś odwiedzić jako pierwsze? Daj nam znać w komentarzach poniżej.