7 sposobów na dobrą zabawę w Paryżu

Francuzi znani są z wielu rzeczy: z miłości do wina, sera i uprzejmości. Myślę jednak, że możemy dodać do tej listy jeszcze jedną rzecz: ich zdolność do zabawy. Oto kilka z moich ulubionych rzeczy do zrobienia w Paryżu, niezależnie od tego, czy chcesz się zrelaksować, podziwiać zabytki, czy zrobić zakupy.

1. Zrelaksuj się w Jardin du Luxembourg

Mieszkam tuż obok Lewego Brzegu w Paryżu, więc fakt, że Jardin du Luxembourg znajduje się o rzut kamieniem od hotelu, nie jest dla mnie zaskoczeniem. Jeśli nigdy nie byliście w Ogrodzie Luksemburskim w Paryżu, koniecznie musicie go zobaczyć. Nie jest to największy ogród na świecie, ale z pewnością jeden z najładniejszych. Znajduje się tam ponad 70 różnych gatunków drzew i roślin, staw z posągiem łabędzia oraz labirynt ścieżek, które są idealne do spacerów, a nawet jazdy na rowerze. Szczególnie podoba mi się duży posąg lwa w centrum parku. Nie jest to dokładnie lew, ale raczej “Lew z Belfortu”, którego autorem jest Auguste Rodin.

2. Spektakl w Paryżu

Jeśli lubisz muzykę, musisz koniecznie wybrać się na przedstawienie w Paryżu! Nie musisz być studentem ani częścią społeczności artystycznej, aby cieszyć się muzycznymi występami w Paryżu. Polecam wypróbowanie sali koncertowej lub klubu. Byłam już w teatrze Olympia i w Rock en Seine i w obu przypadkach bardzo mi się podobało. Lubię też chodzić na mniejsze przedstawienia w małych lokalach zwanych kabaretami, ale nie zawsze można je znaleźć.

3. Zakupy w Paryżu

Jeśli jesteś taki jak ja, będziesz chciał zrobić zakupy w Paryżu. Wiem, że wiele osób patrzy z góry na paryską modę i styl, ale ja uwielbiam chodzić do butików w Paryżu i znajdować rzeczy, których nie mogę znaleźć gdzie indziej. Jednym z moich ulubionych miejsc na zakupy w Paryżu jest Galerie Vivienne. Znajduje się ona w samym sercu miasta i jest świetnym miejscem dla każdego rodzaju kupujących. Polecam odwiedzić je w marcu ze względu na piękne wystawy okienne.

4. Odwiedź katakumby

Jedną z pierwszych rzeczy, które prawdopodobnie będziesz chciał zrobić w Paryżu, jest wizyta w katakumbach. Jest to seria tuneli znajdujących się pod Paryżem, głównie pod cmentarzem Père Lachaise, które pierwotnie zostały zbudowane w celu przechowywania ciał zmarłych z lokalnych cmentarzy. Obecnie są one bardzo popularne wśród turystów i nierzadko można zobaczyć setki osób odwiedzających je każdego dnia. Wstęp kosztuje 13 euro i jest otwarty codziennie od 8:30 do 17:00. Polecam przyjechać trochę wcześniej i po prostu się przejść, posłuchać przewodników i popatrzeć na dzieła sztuki i relikwie, które ludzie pozostawili po sobie, aby zwiedzający mogli je zobaczyć.

5. Wybierz się na wycieczkę rowerową po mieście

Paryż to raj dla rowerzystów. Można wypożyczyć rowery i pojechać gdziekolwiek się chce. Jedynym problemem jest to, że ruch w Paryżu może być naprawdę duży. Jeśli jednak masz ochotę wyruszyć na zwiedzanie, możesz znaleźć jedne z najbardziej urokliwych dzielnic miasta. Moje ulubione miejsca do odwiedzenia to Marais, Dzielnica Łacińska, Montmartre, Belleville i 9. okręg miejski.

6. Zjedz lunch w Luwrze

Jeśli nigdy nie byłeś w Luwrze, to zdecydowanie jest to na mojej liście rzeczy do zrobienia w Paryżu. Luwr był kiedyś domem dla Mona Lisy, a teraz jest uważany za najczęściej odwiedzane muzeum na świecie. Jeśli zwiedzasz Luwr z dziećmi, koniecznie wybierz się na ścieżkę “petit chemin”. Jest to mała, łatwa ścieżka, która prowadzi przez ogrody Luwru. Idąc nią, zobaczysz Cour Carrée i Wielką Galerię, które są dwiema głównymi atrakcjami Luwru.

7. Jedzenie we francuskim bistro

Jeśli chcesz spróbować czegoś naprawdę autentycznego, to zdecydowanie powinieneś zjeść w bistro w Paryżu. Są to restauracje, które są staroświeckie i proste. Serwują niedrogie, obfite posiłki i panuje w nich swobodna atmosfera. Wiele bistro jest również doskonałym miejscem dla grup ze względu na ich wielkość. Oto kilka godnych polecenia miejsc:

– Chez Michel, gdzie serwowane są tradycyjne dania kuchni francuskiej.

– Le Buisson Ardent, w którym serwowane są klasyczne dania kuchni francuskiej.

– Au Petit Souci, która jest znana z przystępnego menu i ciepłej atmosfery.

– Restauracja L’Entrecote, która serwuje pyszne dania bistro.

Jeśli odwiedzasz Paryż, być może zainteresują Cię również inne słynne miejsca we Francji, takie jak Wieża Eiffla, Pola Elizejskie, Katedra Notre Dame i Disneyland.