10 rzeczy do zobaczenia w najpiękniejszym kraju świata

Jeśli planujesz odwiedzić Chiny po raz pierwszy, to możesz się martwić, gdzie się udać. Nie musisz się martwić, ponieważ w kraju tym jest wiele rzeczy do zobaczenia.

Chińczycy wierzą, że człowiek może żyć na miarę swojego potencjału tylko wtedy, gdy jest otoczony pięknem. Najpiękniejszy kraj na świecie ma mnóstwo rzeczy do zobaczenia i miejsc do odwiedzenia. Tak więc, będziesz zaskoczony oszałamiającą architekturą, starożytnymi budynkami, galeriami sztuki itp.

Oto 10 najlepszych rzeczy do zobaczenia w Chinach.

1. Zakazane Miasto

Jest to najbardziej ikoniczne miejsce turystyczne w Chinach. Istnieje tysiące budynków, które są wykonane z kamienia i marmuru. Został zbudowany w 1420 roku i jest to największy pałac na świecie.

2. Wielki Mur Chiński

Najbardziej znany punkt orientacyjny Chin, Wielki Mur jest najdłuższą strukturą stworzoną przez człowieka na świecie. Znajduje się on w północno-zachodniej części kraju.

3. Letni Pałac

Pałac Letni jest jednym z najważniejszych i najlepiej utrzymanych miejsc turystycznych w Chinach. Był on niegdyś letnią rezydencją cesarzy z dynastii Qing.

4. Świątynia Nieba

Świątynia Nieba jest ogromną świątynią w Pekinie. Jest ona poświęcona Bogu nieba i cesarzowi. Projekt architektoniczny jest połączeniem różnych tradycyjnych elementów.

5. Hua Shan

Hua Shan to najwyższy szczyt w południowych Chinach. Istnieje kilka mniejszych gór, które są znane jako Trzy Równoległe Rzeki. Jest to popularne miejsce do uprawiania turystyki pieszej.

6. Mount Tai

Mount Tai jest jedną z najczęściej odwiedzanych gór w Chinach. Znajduje się w północno-wschodniej części kraju. Jest to święta góra dla Chińczyków i wiele świątyń jest zbudowanych wokół niej.

7. Rzeka Yangzi

Rzeka Yangzi jest trzecią co do wielkości rzeką na świecie. Wzdłuż rzeki Yangzi znajduje się wiele miejsc, które można odwiedzić. Należą do nich Wuhan, Chongqing, Suzhou, Hangzhou itp.

8. Plac Tian’anmen

Plac Tian’anmen jest największym placem na świecie. Znajduje się on w centrum Pekinu. Plac ten nazywany jest również “Zakazanym Miastem Chin”.

9. Leshan Giant Budda

Leshan Giant Buddha jest jednym z najbardziej popularnych zabytków buddyjskich w Chinach. Jest to gigantyczny posąg Buddy.

10. Narodowy Park Leśny Zhangjiajie

Narodowy Park Leśny Zhangjiajie jest jednym z najbardziej znanych parków w Chinach. Jest również nazywany jako “Tysiąc szczytów i wodospadów”.

Wnioski:

Czy jesteś gotowy, aby odwiedzić najpiękniejszy kraj na świecie? Jeśli chcesz odkryć cuda tego kraju to zarezerwuj bilety już teraz. Z pewnością będziesz miał wspaniały czas w tym kraju.