12 rzeczy, których nie można przegapić w Londynie

Zbliżają się wakacje i wiele osób będzie w Londynie, odwiedzając swoich bliskich. Oto 12 rzeczy do zrobienia w Londynie, które nie są turystyczne.

1. Odkryj ukryte skarby Londynu

Jeśli masz mało czasu w Londynie, dlaczego nie spróbować zwiedzić miasta? W Londynie nie znajdziesz typowych atrakcji turystycznych, ale jeśli zejdziesz z utartych szlaków, znajdziesz kilka wyjątkowych miejsc, o których wiedzą tylko miejscowi. Dobra wiadomość jest taka, że wiele z nich można zwiedzić za darmo, więc nic Cię to nie kosztuje.

2. Zetknij się z historią

W Londynie jest wiele muzeów, a wszystkie można zwiedzać za darmo. Wystarczy sprawdzić ich strony internetowe, aby dowiedzieć się, co oferują i kiedy są otwarte. Niektóre z nich są nawet otwarte w weekendy, więc można je odwiedzić w dni, kiedy jest wolne.

3. Odkryj nowy sport

Jedną z największych zalet Londynu jest to, że uprawia się tu wiele sportów. Niektóre z nich są popularne, a inne mniej znane. Warto jednak poświęcić trochę czasu na ich poznanie, ponieważ gra w nie jest świetną zabawą, a przy okazji można poznać nowych ludzi.

4. Bądź częścią lokalnej kultury

Londyn jest domem dla wielu różnych kultur. Jeśli chcesz poznać lokalną kulturę, powinieneś nauczyć się kilku podstawowych zwrotów w ich języku. Można je znaleźć w Internecie, a większość bibliotek publicznych posiada przydatne materiały.

5. Spływy kajakowe

Spływy kajakowe to kolejna atrakcja, którą można robić w Londynie. W centrum Londynu można wynająć kajak za około 10 funtów za godzinę i będzie to świetna zabawa. Można pływać po Tamizie lub innych rzekach i jeziorach.

6. Znajdź wolny ekran kinowy

Kina to drogie hobby w Londynie, ale jest kilka darmowych. Można je znaleźć w miejscach publicznych.

7. Uczęszczaj na zajęcia muzyczne

Muzyka to coś, co każdy może polubić. Jeśli chcesz nauczyć się grać na instrumencie, to powinieneś wybrać się na jedną z lekcji muzyki, które są oferowane w Londynie. Są one zabawne, niedrogie i można spotkać ludzi, którzy podzielają twoje zainteresowania.

8. Wybierz się na wycieczkę rowerową

Jazda na rowerze w Londynie to kolejny sposób na zwiedzanie miasta. Istnieje wiele firm, które oferują wycieczki rowerowe po mieście. Można wybrać się na własną rękę lub z grupą przyjaciół. Jeśli wybierzesz się na wycieczkę firmową, dowiesz się więcej o historii miasta i zabytkach, których nie zobaczysz w inny sposób.

9. Komediowe show

Londyn to miejsce, w którym odbywa się wiele przedstawień komediowych. Można je znaleźć w różnych lokalach w całym mieście. Udział w nich jest bezpłatny, a można się podczas nich dużo pośmiać.

10. Zakupy w sklepie z antykami

Przedmioty w stylu vintage to wspaniała pamiątka z pobytu w Londynie. Jest wiele sklepów, w których można je znaleźć i są one w przystępnych cenach. Niektóre z nich sprzedają nawet rzeczy z drugiej ręki. Będziesz się świetnie bawić, szukając tych właściwych.

11. Jedz w restauracji etnicznej

W Londynie jest wiele restauracji serwujących dania różnych kuchni. Są wśród nich włoskie, indyjskie, tureckie i inne. Jeśli masz ochotę na chińszczyznę, możesz zjeść w jednej z autentycznych restauracji.

12. Wizyta w pubie

Puby to bardzo brytyjska tradycja. Najlepszym z nich jest King’s Arms w Londynie.