7 cudów świata – które trzeba zobaczyć

Turyści są zafascynowani wieloma rzeczami, ale niektóre z nich ekscytują ich bardziej niż inne. Wielu podróżników wybiera miejsca na podstawie tego, ile kultury i historii mają do zaoferowania, ale niektóre miejsca mają więcej do zaoferowania pod względem piękna przyrody, znaczenia historycznego, a nawet jedzenia. Tak więc, bez dalszego zastanawiania się, oto siedem turystycznych cudów świata, które warto odwiedzić ze względu na ich wyjątkowe widoki, doświadczenia i kulturę.

1. Tadż Mahal: Indie

Tadż Mahal jest powszechnie uważany za najpiękniejszą budowlę na świecie. Został zbudowany w latach 1632-1648 przez cesarza Mogołów Szacha Dżahana dla uczczenia pamięci jego ukochanej żony Mumtaz Mahal. Tadż Mahal jest wykonany z białego marmuru i znajduje się na terenie ogrodu krajobrazowego.

2. Angkor Wat: Kambodża

Angkor Wat to największy zabytek sakralny na świecie. Ma pięć wież, cztery kwadratowe i jedną okrągłą, a cały kompleks zajmuje powierzchnię 48 hektarów. Nazwa oznacza “otwartą świątynię”.

3. Wielki Mur Chiński: Chiny

Wielki Mur Chiński jest słynnym symbolem Chin i znajduje się na liście światowego dziedzictwa kulturowego. Budowa -no go od 220 r. p.n.e. do 1640 r. Wielki Mur ma długość ponad 4000 kilometrów.

4. Petra: Jordania

Petra to miasto oazowe położone w Jordanii. Znane jest jako Czerwone Miasto Róż.

5. Machu Picchu: Peru

Machu Picchu zostało zbudowane około 1450 roku n.e. i jest słynnym miejscem Inków. Było to centrum ceremonialne starożytnego imperium Inków.

6. Chrystus Odkupiciel: Brazylia

Chrystus Odkupiciel jest jednym z najbardziej znanych posągów na świecie. Znajduje się na górze Corcovado w Rio de Janeiro i przedstawia Jezusa na krucyfiksie.

7. Stonehenge: Wielka Brytania

Stonehenge to starożytny zabytek znajdujący się w Wielkiej Brytanii. Został zbudowany około 3 600 lat p.n.e., a następnie odrestaurowany około 2 000 lat p.n.e.