Wycieczki i atrakcje w Cotabato

Podróżowanie to przyjemność, ale jest to najlepsza część życia, kiedy podróżujesz czujesz się wolny i cieszysz się pięknem natury. W tym poście, zamierzam podzielić się z Tobą kilkoma wspaniałymi rzeczami, które możesz zrobić w Cotabato.

Odwiedź stary kościół

Większość ludzi wie o historii tego miejsca, ale jeśli nie wiesz, to powinieneś odwiedzić stary kościół w Cotabato. Znajduje się on w centrum miasta i można go odwiedzić w każdej chwili, ale jeśli chcesz odwiedzić kościół to musisz przygotować się na długą kolejkę.

Odwiedź fort

Jeśli chcesz doświadczyć piękna natury to musisz odwiedzić Fort Cotabato. Znajduje się on w centralnej części miasta. Ten fort jest drugim co do wielkości fortem na Filipinach i został zbudowany w 1852 roku. Fort jest dobrym przykładem hiszpańskiej architektury i sprawi, że poczujesz się dumny z bycia Filipińczykiem.

Wybierz się na spacer

Cotabato jest bardzo małym miastem, ale ma wiele pięknych miejsc, jedną z najlepszych rzeczy jest to, że możesz odwiedzić wszystkie miejsca w ciągu jednego dnia. Nie musisz więc spędzać zbyt wiele czasu w mieście. Możesz wziąć spacer i będziesz cieszyć się pięknem tego miejsca.

Odwiedź parki

Jeśli jesteś osobą, która kocha naturę, to możesz odwiedzić parki w Cotabato. Istnieją dwa popularne parki w Cotabato, jeden to Lumban Park, a drugi to Dusit Park. Parki te mają różne udogodnienia, z których możesz korzystać.

Odwiedź muzea

Cotabato ma wiele słynnych muzeów, które możesz odwiedzić. Jednym z najlepszych muzeów jest Filipińskie Muzeum Narodowe. To muzeum posiada wspaniałą kolekcję historycznych artefaktów. Możesz nawet dowiedzieć się o starożytnej historii kraju.

Wybierz się na przejażdżkę

Cotabato ma różne środki transportu, którymi możesz się cieszyć. Możesz nawet wziąć jeepney lub możesz wziąć van. Te pojazdy zabiorą Cię do każdej części miasta.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten post. Możesz również sprawdzić kilka innych ciekawych rzeczy do zrobienia w Cotabato.