Rzeczy do zrobienia w mieście historycznego Damaszku

Istnieje tak wiele miejsc do odwiedzenia w mieście Damaszek, że ludzie często są zdezorientowani. Porozmawiajmy więc o najlepszych miejscach do odwiedzenia w mieście Damaszek.

Damaszek jest stolicą Syrii i znajduje się w centrum kraju. Jest również nazywany miastem pałaców. Wiele starożytnych i nowoczesnych budynków jest dostępnych w tym historycznym mieście. Miasto Damaszek podzielone jest na trzy części; Stary Damaszek, Nowy Damaszek i ulica Hamra.

Stary Damaszek (Old Damascus)

Najstarsza część miasta nazywana jest starym Damaszkiem. W tym obszarze znajduje się najwięcej starożytnych zabytków i historycznych miejsc. Możesz również znaleźć stary rynek Damaszku, gdzie dostaniesz do zakupu tradycyjnych produktów.

Nowy Damaszek

Jest to nowa część miasta, która jest rozwijana i rozbudowywana w ostatnich czasach. Jest to również centrum handlowe i biznesowe miasta. Obszar ten jest znany ze starych domów, które są zbudowane w tradycyjnym stylu.

Ulica Hamra

Obszar ten znajduje się poza miastem i jest to piękne miejsce dla odwiedzających. Można tu również znaleźć muzeum archeologiczne Damaszku.

Wnioski:

Podsumowując, chciałbym wspomnieć, że najlepsze miejsca do odwiedzenia w mieście Damaszek to Stary Damaszek i ulica Hamra. Są to najbardziej popularne miejsca do odwiedzenia w mieście.