Miejsca turystyczne, które warto odwiedzić w Chinach

Podróżowanie po Chinach w XXI wieku jest zupełnie inne niż wtedy, gdy ja zaczynałem tu podróżować. Po pierwsze, mieszkam teraz w Chinach i nie muszę już przechodzić przez skomplikowane procedury wizowe ani szukać zakwaterowania na własną rękę. Ale kiedy podróżuję do innych miejsc na świecie, czasami trudno jest mi dostrzec, co sprawia, że te miejsca są wyjątkowe. Jasne, mają wspaniałe plaże, ale co tak naprawdę czyni je wyjątkowymi? Dlatego stworzyłem listę najlepszych miejsc turystycznych w Chinach, które z pewnością sprawią, że zakochasz się w tym kraju na nowo.

Jeśli chodzi o podróże po Chinach, wiele osób ogranicza się do bardziej popularnych miejsc, takich jak Pekin, Szanghaj, Hong Kong czy Shenzhen. I choć w tych miejscach z pewnością jest wiele ciekawych rzeczy do zrobienia, jest też wiele miejsc w Chinach, które są mniej znane. Ale są one równie piękne jak te bardziej znane. Zamiast więc skupiać się na miejscach, które są już popularne, pokażę Wam kilka ukrytych klejnotów Chin.

Oto kilka z moich ulubionych miejsc do odwiedzenia w Chinach:

1. Prowincja Zhejiang, Hangzhou, Wuzhen

Zhejiang to prowincja położona we wschodnich Chinach. Z Szanghaju jest kawałek drogi, ale warto się tam wybrać. Znajduje się tam kilka niesamowitych wodnych miast, a Hangzhou jest zdecydowanie jednym z najpiękniejszych miast w całych Chinach. Hangzhou to wspaniałe miasto o bardzo starej historii, które było kiedyś stolicą południowej dynastii Song. W Wuzhen również znajduje się wiele atrakcji. Wuzhen to małe miasto, którego początki sięgają czasów dynastii Han. Jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i ma wiele starożytnej i ciekawej architektury.

2. Prowincja Guizhou, Leishan

W Leishan jest wiele ciekawych rzeczy do zrobienia. Można tu jeździć na rowerze górskim, uprawiać turystykę pieszą, skakać na bungee, jest też kilka świątyń i muzeów. To bardzo relaksująca okolica, jest tam też bajkowy las. Zdecydowanie warto tam zajrzeć.

3. Prowincja Shandong, Jinan

Jinan to bardzo nowoczesne miasto z bogatą kulturą i historią. Jedną z najlepszych rzeczy do zrobienia w Jinan jest wizyta w starożytnym mieście Qincheng. Jest to jedno z najważniejszych starożytnych miast w Chinach. Znajdujące się tam budynki pochodzą z okresu panowania dynastii Ming i Qing. Znajduje się tam również kilka parków i ogrodów, które można podziwiać.

4. Prowincja Shandong, Tai’an

Tai’an to naprawdę fajne historyczne miasto. Znajduje się tu kilka starych dzielnic, które koniecznie trzeba zobaczyć. Szczególnie podobał mi się stary uliczny targ z jedzeniem. Było tam wiele fajnych restauracji i przekąsek, których można było spróbować. Stary targ z jedzeniem znajduje się w wiosce Donggang.

5. Region Autonomiczny Ningxia Hui, Yinchuan

Yinchuan to naprawdę fajne miasto do zwiedzania. Jest tu dużo starej chińskiej architektury, a także wiele muzeów. Najciekawszym muzeum jest Minzhu Guan. Jest to naprawdę interesujące muzeum, które skupia się na historii ludu Hui.

6. Prowincja Shanxi, Taiyuan

Taiyuan jest stolicą prowincji Shanxi. To całkiem nowoczesne miasto z bogatą kulturą. Jedną z najlepszych rzeczy do zrobienia w Taiyuan jest wizyta na Wielkim Murze Chińskim. Znajduje się on około trzech godzin jazdy na południe od Taiyuan. Mur jest nadal dobrze zachowany. Początkowo mur jest kamienny, a następnie drewniany. Zdecydowanie warto go zobaczyć.

7. Prowincja Yunnan, Kunming

Kunming to bardzo nowoczesne miasto. Znajduje się tu wiele uniwersytetów gdzie nauka jest na wysokim poziomie, a w Kunming jest wiele szkół wyższych. Jest tu wiele parków, a także świetne miasto do zwiedzania na rowerze. Polecam odwiedzenie Ogrodów Botanicznych. Są ogromne i mają wiele interesujących roślin.

8. Gmina Chongqing, Chongqing

Chongqing to miasto w południowo-zachodnich Chinach, które jest znane z wieżowców. Znajduje się tam również wiele muzeów i galerii. Jednym z najciekawszych muzeów jest Sun Yat-sen Memorial Hall. Zostało ono zbudowane dla upamiętnienia Sun Yat-sena, który był jednym z najważniejszych założycieli Republiki Chińskiej.

9. Prowincja Syczuan, Chengdu

Chengdu znane jest jako “Miasto Pokoju”. To całkiem fajne miasto z jednymi z najlepszych potraw w Chinach. Znane jest także jako Miasto Pandy. W Chengdu jest bardzo dużo pand. Jest tu też kilka starych dzielnic, które koniecznie trzeba zobaczyć. Najciekawszą rzeczą, jaką można zobaczyć w Chengdu, jest Wieża Chengdu. Jest to drapacz chmur, a kiedyś była to stacja radiowa.